Panele Walltherm WTS mają zastosowanie w budownictwie szkieletowym, prefabrykowanym jak też i w murowanym.
Zalecamy montować je w szkilecie konstrukcji podwieszanej sufitowej , w której to osiągają one najlepszą efektywność przy grzaniu oraz chłodzeniu.
W zależności od wyboru typu panela, jest możliwość łaczenia z systemem PEX jak też i Polibutylenem .
Bez znaczenia jest jaki typ ściany mamy :
Lekka zabudowa GK czy mokre tynki.
Montaż paneli Walltherm w jednym jak i drugim przypadku jest bardzo prosty i szybki.
Najprościej, przy metodzie na mokto, panele montować przed otynkowaniem. W przypadku spóźnionej decyzji inwestora o wyborze systemu jak już wykonane są tynki w ścianie, należy wykonać bruzdy w celu ułożenia węża ( w tym przypadku jest trochę więcej pracy, ale jest to jak najbardziej możliwe. Szczególnie, że nie bruzdujemy całej ściany tylko jej fragment na którym będą ułożone panele).
Można też zakryć panele płytą GK , nleży wówczas wypełnić przestrzeń między leandrami węża masą klejową i dopiero wtedy przyklejamy płytę GK. Lub wykożystać gotowy panel ścienny WTSP/GK/120/54.
System ogrzewania podłogowego Walltherm Step jest opracowany z myślą o obiektach, w których istnieje potrzeba uzyskania minimalnych strat w świetle pomieszczeń. Co to znaczy? Zastosowanie Systemu Walltherm umożliwia inwestorowi w znacznym stopniu zmniejszenie grubości wylewki jaka jest niezbędna do zakrycia instalacyjnych węzy, a dzięki temu zyskujemy oszczędność wynikającą z znacznego zmniejszenia zużycia mieszanki betonowej, w znacznym stopniu zmniejsza się też bezwładność tej że instalacji co z kolei wpływa na jej lepszą sterowalność i mniejsze zużycie energii.
Minimalna grubość jaką możemy uzyskać z zastosowania naszego systemu to tylko 35 mmm
Odwiedzin